Офисное и домашнее освещение

Ні для кого не буде новиною те, що люди проводять в офісі велику частину свого часу. Цей час проходить в роботі, тому зосередженість дуже важлива. Відволікати працівника від праці можуть багато факторів як активних так і пасивних. Одним з пасивних є погане та недостатнє освітлення.

Метою планування офісного освітлення є створення комфортних умов для праці, що забезпечують максимальну трудову ефективність працівників компанії. Робочі місця повинні бути освітлені рівномірно та достатнім рівнем яскравості. Такі характеристики можна визначити виконавши відповідні розрахунки в світлотехнічних програмах, маючи план приміщення, розміщення меблів, робочих місць, тощо. Згідно європейським і українським нормативним документам освітленність робочого місця повинна складати не менше 300-500 Лк.

Важливе значення має кольорова температура джерела світла – вченими доведено, що світло з температурою кольору 6000К найбільш ефективно впливає на розумову працю людини.

Які ж світлодіодні панелі застосувати для офісного освітлення – залежить від типу стелі.

  1. Для монтажу в підвісну стелю типу "Армстронг", якою облаштовують більшість торгових закладів та офісів, призначені вбудовані лед панелі розміром 600х600 мм. Такі розміри сумісні зі стандартними розмірами вставних гіпсокартонних панелей. Встановлення проходить досить легко – виймається ГК вставка 60х60 см, і на її місце встановлюється світлодіодний світильник
  2. Якщо висота стелі значна від робочої поверхні працівника використовується підвісний метод кріплення. Підвісна система складається зі стальних тросиків і системи регулювання висоти підвісу, яка представляє з себе циліндр всередині з фіксатором тросу. Приведений спосіб кріплення застосовується для панелей 300х1200 мм.
  3. Для монтажу в стелю з гіпсокартону підходять всі типи і розміри LED панелей. Встановлення проходить врізним способом – вирізається необхідний розмір після чого монтується світлодіодна панель. Монтаж проходить із застосуванням кліпси з вушками.
  4. Для монтажу в натяжну стелю панелей можуть використовуватись як вбудовані так і накладні панелі. Для монтажу врізних панелей потрібно підготувати спеціальні рамочки-каркаси для кріплення панелей.
  5. Для монтажу на звичайну стелю використовуються накладні лед панелі. Для монтажу накладного типу використовуються сталеві кріплення-кронштейни, на які встановлюються панелі.

Додатково: не варто перейматись, атже всі види кріплення не мають складнощів при монтажу і можуть бути швидко виконані, без значного втручання в конструкцію стелі.

Кут випромінювання світлодіодних панелей складає від 120 до 160 градусів, тобто фактично у всі боки. Але треба пам`ятати, що інтенсивність світла падає в залежності від висоти приміщення та відстані до вертикальної осі світильника.

Ще однією важливою характеристикаю на яку треба звернути увагу та за якими можуть розрізнятись світлодіодні панелі є світлова віддача та ефективність блока живлення панелі. Як зазначалось, світлова віддача діодів може коливатись від 70 до 110 Лм/Вт, в залежності від виробника світлодіодів, а ефективність блока живлення (драйвера) відповідає за втрати на електричні процесси під час перетворення напруги мережі в необхідну напругу для живлення панелі. Типово, розбіжність від електрокомпонентів драйвера може складати до 10%. Важливою складовою драйвера є наявність в ньому системи подавлення радіоперешкод, які виникають в ньому під час роботи. Дешеві драйвери їх зовсім не містять; посередні містять типові вузли; а високотехнологічні містять фільтри які спеціально розраховують для максимального гасіння радіоперешкод, що виникають в драйвері, не даючи їм попадати в мережу живлення 220В.

 

Автор: Андрій Нізельник
Провідний інженер

вернуться к списку статей