Светодиодные светильники - светодиодные панели

Найбільш поширеними світлодіодними світильниками є панелі: круглі, квадратні та прямокутні. LED панелі складаються з алюмінієвої рамки, що є одночасно і корпусом і тепловідводом. Світлодіоди видіялють тепло – температура корпусу може сягати 30-50 градусів, тому важливо щоб тепловідводом слугував якісний матеріал. Корпуси якісних світильників мають ребристисть для більш ефективного теплорозсіювання.

Практикуючи надкомпактність світлодіодних світильників виробники створили ультратонкі світлодіодні панелі. Але це змусило блок його живлення (драйвер) зробити зовнішнім. Підключається драйвер за допомогою роз`єму. Якісний роз`єм, як і всяке електричне з`єднання, має прямий вплив на термін роботи LED панелей і драйверів.

Світлодіодні панелі виділяють серед інших світлодіодних світильників компактні розміри. Узгодження зі стандартними системами стель лед панелі розділяють на наступні види:
- Накладні;
- Підвісні;
- Вбудовані (врізні).

Накладні LED панелі легко встановлюються на звичайні стелі, та мають достатньо місця для розташування драйвера.
Вмонтовані (врізні) панелі мають принципово інший спосіб кріплення, де монтаж світильників проводиться безпосередньо в:
- Натяжні стелі;
- Гіпсокартонні;
- Підвісні;
- Стелі «Армстронг» чи «Грільято».
Слід зауважити, що деякі види монтажу проводяться за допомогою додаткових кріплень.

Модельний ряд приведеного типу LED-світильників лежить з 85 мм до 300 мм, від чого й залежить потужність – від 3 до 24 Вт. Перехід від люмінесцентних джерел зменшує енергоспоживання порядком на 80% (30% з яких втрата енергії в електромагнітному баласті люмінесцентних ламп, у випадку електронних балластів – 60%). Якщо передбачається перехід від ламп розжарювання, дельта складає більше 85%. Також впливовою перевагою світлодіодних систем освітлення є менші вимоги до перерізу дротів живлення, що складає значну економію на кабельній продукції. В останні роки альтернативним блоком живлення можна встановити дімміруємий блок, що дозволяє змінювати яскравість панелей – що дозволить не тільки економити електроенергію, а й створювати індивідуальну атмосферу приміщення.

В найпоширенішому типу панелей (LGP) світлодіоди розміщуються всередині рамки по периметру і направлені до центру світильника. Всередині розміщується акрилова, полікарбонатна пластина, яка має насічки з верхнього боку, завдяки яким світло від світлодіодів, що світить в "торець" пластини перевідбивається і ефективно розповсюджується по всій площині панелі, зверху на панель встановлюється біла вставка, для відбивання світла, а нижня поверхня пластини виготовляється матовою щоб світло було більш м`яким.

Зацікавившись питаннями модернізації систем освітлення важливо виділити універсальність систем які дозволять легко перейти від люмінесцентних до світлодіодних. Прикладом цього служить опція заміни типового растрового люмінесцентного світильника на світлодіодну панель 600x600 мм.

На ряду з позитивними факторами слід повідомити покупця про проблемні місця в світлодіодній сфері. Найчастіше найпродвинутіші користувачі звертають увагу на якість лед-драйвера – це блок живлення світильників. Недоліком блоків живлення (драйверів) є відсутність отворів для вентиляції електроніки. Компоненти драйверу під час роботи можут нагріватись до 70 градусів, і для збільшення їх терміну працездатності необхідне охолодження. Також простір за стелею повинен мати певний вільний об`єм для забезпечення конвекції повітря, для відведення тепла від світильника.

Команда інтернет магазину «Ікс-лайт» вибрала вдосконалені блоки живлення своєї продукції, та підтримує найвищу якість і гарантує надійність роботи драйверів на протязі до 20000 циклів (вмикання/вимакання).

 

Автор: Андрій Нізельник
Провідний інженер

вернуться к списку статей